Міжнародний день зі зменшення небезпеки лих щорічно відзначається 13 жовтня. А вперше він був відзначений згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 1989 року, як Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих, в рамках Міжнародного десятиріччя зменшення небезпеки стихійних лих (International Decade for Natural Disaster Reduction) — 1990-1999.
      У 1999 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення продовжувати щорічно відзначати цю дату як Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих у другу середу жовтня в якості одного з інструментів, що сприяють формуванню глобальної культури зменшення небезпеки стихійних лих, включаючи запобігання стихійних лих, пом'якшення їх наслідків та забезпечення готовності до них.
      21 грудня 2009 Генеральна Асамблея в своїй резолюції 64/200 постановила проголосити 13 жовтня датою святкування Дня і поміняла назву на Міжнародний день зменшення небезпеки лих. Мета Дня полягає в підвищенні рівня обізнаності про те, як люди приймають заходи для зниження ризику лих.
      Міжнародна стратегія по зменшенню небезпеки лих переслідує, перш за все, мета доведення до відома широкої громадськості важливості завдання запобігання та проведення роз'яснювальної роботи серед населення та громад, які найбільш схильні до небезпеки стати жертвою стихійних, екологічних та техногенних лих, відносно доступних засобів по запобіганню переростання небезпек в катастрофи.
      Кількість постраждалих від землетрусів, циклонів, повеней і засух стрімко зростає. За даними ООН, в 2004 році близько 250 тисяч чоловік стали жертвами стихійних лих. Це в три рази більше аналогічного показника 2003 року і майже в 10 разів більше, ніж у 2002 році.
      Крім того, за повідомленням Міжнародної Федерації Червоного Хреста, цей показник втричі перевищує середньорічний показник за період з 1994 по 2003 роки.
      Історія зберегла великі повені в столицях Російської держави — в Санкт-Петербурзі в 1824 році і в Москві в 1908 році.
      Чимало сейсмічно нестійких районів,що регулярно піддаються землетрусам, — Кавказ, Середня Азія, деякі області Китаю, Японія.
      У середньому в результаті стихійних лих гине 184 людини в день. За прогнозами, через урбанізацію та зміни клімату на планеті число жертв буде рости. Мільйони життів можна врятувати, якщо держави будуть більше робити для попередження і скорочення ризику лих.
Немає коментарів:
Дописати коментар