Дослідники з університету Меріленду продемонстрували результати комп'ютерного моделювання, які служать доказом того, що графен, за допомогою електричних полів і впливів іншого роду, може бути "складений" у вигляді акуратної тривимірної герметичної коробки, що служить в якості ємності, яка зберігає невелику кількість водню.
Вплив іншого роду може змусити графенову коробку-орігамі розкритися і випустити водень, який може бути використаний як паливо водневих паливних елементів.
Метод, за допомогою якого графен складається у коробку, називається HAGO (hydrogenation - assisted graphene origami). У цьому процесі задіяні графенові плівки, яким за допомогою попередньої обробки була надана необхідна форма. Форма графенової плівки і сили, що виникають при з'єднанні атомів водню з вільними валентними зв'язками атомів вуглецю на краю плівки, є причиною, по якій плівка самостійно згортається у герметичну коробку-орігамі, у внутрішньому обсязі якої міститься деяка кількість водню під тиском.
Сили, що змушують згорнутися графенову плівку і утримують її у вигляді коробки, досить сильні для того, щоб витримати надлишковий тиск поміщеного в неї водню, а електричне поле, яке використовується на самому останньому етапі, порушує процеси взаємодії атомів вуглецю і водню, змушуючи коробку розвернутися і випустити водень.
"Для того, щоб змусити попередньо відформовану графенову плівку самостійно згорнутися у тривимірну наноструктуру потрібна тільки наявність водню" - розповідає Тенг Лі (Teng Li), професор з університету Меріленду,
- "Електричне поле використовується для "поляризації" графена, що зменшує сили тяжіння шарів графена і призводить до зворотного розгортання наноструктури. Після відключення електричного поля плівка знову згортається і цей процес може бути повторений скільки завгодно разів".
Відео "Watch Nanobox Open and Close"
Джерело: http://infonova.org.ua/science/hrafenovi-nanokorobky-efektyvnyj-sposib-zberihannya-vodnyu.html#ixzz2zSE2gm1g
Немає коментарів:
Дописати коментар