Гемфрі Деві народився 17 грудня 1778 року в Пензанс (Англія), в бідній родині різьбяра по дереву. У дитинстві Гемфрі цікавиться хімією і йде в учні до аптекаря.
Проводячи тут досліди, 17-річний Деві робить своє перше відкриття — виявив, що теплота — це рух. У 1798 році він починає працювати хіміком e «Пневматичному інституті» і вже через чотири роки стає професором Королівського інституту.
Тут Деві зайнявся питаннями застосуванні хімії в сільському господарстві. У 34 роки за заслуги перед вітчизною в області хімії йому дають титул лорда.
Одне з найвідоміших винаходів Деві — це спеціальна лампа шахтаря з металевою сіткою, яка не вибухає від метану. За таку корисну розробку вчений отримав звання баронета від англійських властей і срібний сервіз від власників шахт.
Крім того, вчений виявив дію закису азоту «веселить» і розклав до цього нерозкладні речовини калій і натрій.
1820 році Гемфрі Деві стає президентом Лондонського королівського товариства, через шість років його приймають у Петербурзьку Академію наук. Майбутній учений Майкл Фарадей починав свій науковий шлях з миття колб в лабораторії у Деві.
У 1826 році здоров'я видатного вченого Гемфрі Деві дало збій, і він був змушений виїхати до Женеви, де і помер від повторного удару 29 травня 1829 року.
На честь ученого була створена нагорода — медаль Деві, яку отримав, в тому числі, і Дмитро Менделєєв.
Немає коментарів:
Дописати коментар