ФІЗИКА - ДИВОВИЖНА НАУКА!!!             ФІЗИКА - ЦІКАВА НАУКА!!!             ФІЗИКА - ОСНОВА УСІХ НАУК!!!             ФІЗИКА - НАУКА МАЙБУТНЬОГО!!!

середа, 30 липня 2014 р.

Генрі Форд

Генрі Форд, один із засновників автомобільної промисловості США, народився 30 липня 1863 року на фермі поблизу Дірборна, штат Мічиган (США).

Він пішов зі школи в 16 років, з 1879 року ставши учнем механіка в Детройті. Кілька років працював механіком в різних компаніях. З 1893 року він — головний інженер «Едісон ільюмінейтінг компані», а в 1899-1902 — «Детройт аутомобіл компані». У 1892-1893 Форд створив свій перший автомобіль з чотиритактним двигуном внутрішнього згоряння.

У 1903 році Форд заснував «Форд мотор», яка згодом стала однією з найбільших у світі автомобільних компаній. На своїх заводах він широко впроваджував стандартизацію і ввів конвеєрне складання. Свої уявлення про організацію праці і виробництва Генрі Форд виклав у творах — «Моє життя і робота» (1922), «Сьогодні і завтра» (1926), «Рух вперед» (1930).

Життя його була сповнена протиріч. Він був прекрасним організатором, який подвоїв мінімальну заробітну плату робітників, скоротив їх робочий день і ввів два ковзних вихідних, щоб прискорити технологічний процес.

Він же наймав донощиків, які шпигували за робітниками і боровся з профспілками, застосовуючи грубу силу і терор; часто не приховував свого презирства до людей і налаштував проти себе навіть своїх друзів.

Форд є зразком і яскравим прикладом традиційної американської мрії, яка стала дійсністю. В Америці таких людей називають «людина, яка сама себе зробила».

Помер Генрі Форд мільярдером у віці 83 років 7 квітня 1947 року в Дірборні (США) . 

вівторок, 22 липня 2014 р.

Червень 2014 року визнаний найтеплішим у світі за всю історію метеоспостережень

   Середня температура на планеті склала +16,5°C.

   Червень 2014 року став найтеплішим за всю історію світових спостережень: середня температура на планеті склала +61,2°F, що становить приблизно +16,5°C. Про це повідомило Національне управління США з дослідження океанів і атмосфери, передає ИТАР-ТАСС.  
   Попередній рекорд, зафіксований у червні 2010 року, менший лише на одну двадцяту градуса. Зате це на 1,3 градуса більше, ніж середня температура за все XX століття.   
   В управлінні нагадали, що минулий травень також отримав звання найтеплішого. Йдеться про середній для світу показник, і в різних країнах він може відрізнятися. Так, найвищі показники були зафіксовані в Новій Зеландії, на півночі Південної Америки, в Гренландії, центральній Африці і Південній Азії. Винятком стала лише Антарктика.
   За даними океанологів, в червні Світовий океан також прогрівся до +62,7°F (майже +17°C), що стало абсолютним рекордом.
   З 1997 року в світі оновилися температурні рекорди для всіх 12 місяців. Водночас рекорди низької температури не змінювалися з 1917 року.
Джерело: Корреспондент.net, 22 липня 2014, 06:15

понеділок, 21 липня 2014 р.

Завершення Фарнборо 2014

   20 липня закінчився один з найвідоміших світових аерокосмічних салонів світу Фарнборо, який регулярно проводиться з 1948 року.
   Традиційно, як і на будь-якому іншому аерокосмічному салоні, на Фарнборо провідні компанії світу показують свої найновіші розробки та заключають контракти, але на цей раз Фарнборо встановив рекордну для себе планку у підписанні контрактів на загальну суму у 201 мільярд доларів США. Так, протягом п'яти днів на Фарнборо було підписано контрактів на тисячу літаків, не говорячи вже про поставку двигунів та інших авіаційних систем, а також замовлень сервісного обслуговування.
   "Ці замовлення дозволять забезпечити стабільне положення підприємств та їх робочу завантаженість впродовж декількох прийдешніх років", - як передає ИТАР-ТАСС, повідомив Шон Ормрод глава компанії Farnborough International Limited.
   Але головними подіями для військових експертів стали демонстрації нових літаків та авіаційних систем, які стануть основою бойової авіації країн світу. Так, американська компанія Textron Airland показала новий легкий літак Scorpion, який отримав декілька характерних рис, які відрізняють його від інших конкурентів.
Більше читайте тут: http://tsn.ua/nauka_it/pidsumki-farnboro-2014-kontrakti-na-201-milyard-dolariv-ta-novitni-boyovi-litaki-359993.html

четвер, 17 липня 2014 р.

Рекорди Фарнборо 2014

   
 Цьогорічний міжнародний авіакосмічний салон у британському Фарнборо вже став рекордним за кількістю учасників. На ньому присутні 1,5 тисячі компаній.
   


      На шоу триває традиційна боротьба за багатомільярдні замовлення між компаніями Boeing та Airbus, а наприкінці відбудуться презентації для глядачів.
Джерело: euronews

Відео: Рекорди Фарнборо 2014

понеділок, 14 липня 2014 р.

Авіакосмічний ярмарок

    Авіавиставка у британському Фарнборо відчинила двері.
    Фарнборо – це змагання розмірів та потужностей. Саме вони часто вражають у авіакосмічній галузі. Але важливі – не лише вони. Так, розробники, наприклад, постійно тестують нові матеріали: у виробництві шасі використовують титан, який дозволяє зміцнити деталь і водночас полегшити її...

Відео: Фарнборо: яким буде політ?




пʼятниця, 11 липня 2014 р.

Ласуни 11 липня святкують День шоколаду

    11 липня — свято всіх ласунів — Всесвітній день шоколаду. 
     Це свято вигадали французи ще в 1995 році, а зараз їх ініціативу щодо святкування Всесвітнього дня шоколаду підтримують любителі цих ласощів у багатьох країнах світу.







 Відео: Звичайна історія. Шоколад. Історія перша

 

Відео: Звичайна історія. Шоколад. Історія друга

середа, 9 липня 2014 р.

Амедео Авогадро

    Прізвище Авогадро відома кожному, хто відвідував в школі уроки фізики і хімії.
    Він перший висунув припущення про те, що однакові об'єми газів при інших рівних умовах містять однакову кількість молекул. Результатом досліджень на цю тему став закон Авогадро, завдяки якому нам відомо, що обсяг 1 моля газу дорівнює 22,4 літра.
    Амедео Авогадро народився 9 серпня 1776 року в Турині. Свою професійну діяльність він починав з області, з хімією ніяк не пов'язаної. Він був фахівцем з канонічного права, але дуже скоро зрозумів, що це не його шлях і вступив до ліцею, де вивчав фізику і математику. Вже в 1811 році він опублікував свої перші дослідження в галузі хімії і фізики . Тоді його ідеї не отримали належної оцінки і не були прийняті всерйоз. Тим не менше в 1820 році Авогадро став викладачем фізики в університеті Туріну. З перервами він пропрацював там більше двадцяти років.
    Про особисте життя вченого мало відомо. Сучасники говорили про нього як про релігійну та помірковану людину. Відомо також, що Авогадро був одружений і у нього було шестеро дітей. Крім того, Авогадро був небайдужий до долі своєї Батьківщини. У 1821 році він брав активну участь у революційному русі проти короля Сардинії, який захопив владу над провінцією П'ємонт, де жив учений.
    Авогадро відомий також своїми дослідженнями в галузі статистики та метеорології.
    Іменем Авогадро названий кратер на  Місяці.
    Помер Амедео Авогадро 9 липня 1856 у себе на батьківщині в Туріні.


вівторок, 8 липня 2014 р.

Микола Миколайович Бенардос

    Микола Миколайович Бенардос народився 8 липня 1842 року в Херсонській губернії, в сім'ї з багатими військовими традиціями. Вже в дитинстві майбутній винахідник виявляв величезний інтерес до різних ремесел, чому дуже сприяв той факт, що в його батька було кілька невеликих майстерень. Його улюбленими заняттями були слюсарну і ковальську справу.
   У 1862 році за наполяганням батька Микола вступив на медичний факультет Київського університету. Його перший винахід — зубна пломба — припадає на студентські роки. Пломба була зі срібла. Першим пацієнтом Бенардоса був денщик, якого він позбавив від зубного болю за допомогою срібної пломби.
    Чотири роки опісля він перевівся до Петровської землеробської і лісову академію в Москві по відділу сільськогосподарських наук. За час навчання він винайшов і випробував безліч пристосувань. Після трирічного навчання, Бенардос залишає академію, і весь свій час присвячує винахідництва, живучи в родовому маєтку.

    Практично всі свої кошти Бенардос пускав або на технічне забезпечення своїх досліджень, або на пристрій життя навколишніх селян. Він надавав широку медичну допомогу жителям довколишніх сіл, організував аптеку, де безкоштовно видавав ліки.
    Найважливішим винаходом, що принесли йому світову славу, став розроблений ним в 1882 році спосіб електродугового зварювання. Спосіб Бенардоса крім зварювання годився і для електричної різання металів.
    Йому належить один з перших проектів ГЕС змінного струму на річці Неві (1892). У тому ж році на 4-й Електричної виставці в Петербурзі Бенардосу була присуджена вища нагорода Російського технічного товариства — золота медаль за успішне застосування дуги в винайденої їм електричне зварювання. У 1899 році він був удостоєний звання почесного інженера-електрика.
    Помер Микола Миколайович Бенардос 21 вересня 1905 року в Фастові Київської губернії.

Відео: Микола Бенардос

понеділок, 7 липня 2014 р.

NASA протестує плазмові щити для космічних кораблів

Плазмовий щит з фантастичних творів стає реальністю

    Для захисту космічного корабля від нагріву в щільних шарах атмосфери хочуть використовувати плазму.
    У NASA збираються на практиці вивчити можливості плазмових щитів для захисту космічних кораблів і апаратів від величезних температур при поверненні на Землю з космосу.
    На даний момент в космічних кораблях використовуються масивні теплозахисні екрани з абляційних матеріалів. Температура щита при вході в щільні шари атмосфери досягає декількох тисяч градусів, абляційний захист в таких умовах поступово згорає, руйнується, зноситься потоком і відводить тепло від корпусу апарата.
    У запропонованому NASA рішенні, замість такого теплозахисного екрану використовуються магніти, які створюють кокон з магнітного поля, навколо якого при спуску почне утворюватися плазма. Такий прошарок вбереже космічний апарат від тертя об атмосферу, а отже, і від нагрівання. Крім того, навколо плазми утворюється газова оболонка, яка зможе загальмувати апарат до прийнятних швидкостей.
    Для проведення практичного експерименту, який зможе довести вигоду від застосування плазмового щита, учені запустять CubeSat - невеликий мікросупутник, розмірами 10х10х10 сантиметрів і вагою до кілограма, в який вкладуть спеціальний магніт і батарею. У разі успішного повернення на землю цього космічного апарату, роботи над плазмовим щитом будуть продовжені.
    На даний момент експеримент призначений на 2015 рік.
    Джерело:tsn.ua/nauka

неділя, 6 липня 2014 р.

День військ протиповітряної оборони України 6 липня

«Армія — це люди, зібрані в одному місці з єдиною метою: виправляти помилки дипломатів»
 Д. Денієлз
    Перша неділя липня — це День військ протиповітряної оборони України.
    У 2014 році це 6 липня. День військ протиповітряної оборони України відзначається щорічно після підписання указу президента країни. Це свято є знаком поваги до військ ППО, які забезпечують обороноздатність держави.
     У збройних силах України війська протиповітряної оборони займають важливе місце. Вони виконують ряд завдань по налагодженню взаємодії з військово-повітряними силами, сухопутними військами, військово-морськими силами та прикордонними військами України.
     День військ протиповітряної оборони України — це свято людей, які несуть службу, не допускаючи нападу повітряно-космічного противника. Вони захищають важливі адміністративно-політичні центри і прикривають промислово-економічні райони від ударів з повітря.
     Цілодобово варту в небі несуть 2500 військовослужбовців країни. Крім того, постійно проводиться радіолокаційне супроводження літальних апаратів.
     День військ протиповітряної оборони України — це день десяти почесних частин військ протиповітряної оборони.

Відео: Навчання військ ППО України

Відео: ЗРК Бук-М1. Зброя України

середа, 2 липня 2014 р.

Епоха дирижаблів

Понад вісімдесят років тому "повітряні сигари" були реальною альтернативою літакам. Дві пам’ятні дати з історії дирижаблебудування припадають на початок цього місяця. 2 липня 1900 року відбувся перший вдалий політ дирижабля, сконструйованого відставним німецьким полковником Фердинандом фон Цеппеліном. Той політ тривав усього 17 хвилин. А 6 липня 1919 року британський дирижабль R-34, вперше у повітроплаванні перетнувши Атлантику, успішно приземлився в американському Нью-Йорку.
 ...Минуло 18 років. 6 травня 1937 року найбільший у світі дирижабль "Гінденбург" прибув з Німеччини в Нью-Йорк. "Мотузки вже спущено, їх тримають люди на полі, – вів радіорепортаж з місця посадки радіожурналіст Герберт Моррісон. – Задні мотори ще працюють і стримують корабель, щоб... О Господи, він спалахнув! Це жахливо! Полум’я піднялося в небо на п’ятсот футів... Це жах. Це жахливий кошмар. Усе в огні!" 
    Дирижабль, наповнений легкозаймистим воднем, з невідомих досі причин спалахнув. Із 97 людей, які були на борту, загинуло 35, багато хто отримав важкі опіки. Також загинула одна людина з наземної команди.
     Катастрофа "Гінденбурга" вважається завершенням ери дирижаблебудування. Польоти пасажирів на заповнених воднем машинах були заборонені, а безпечного гелію Німеччина, яка була лідером у виробництві дирижаблів, не мала. Америка ж, в розпорядженні якої були великі запаси гелію, наклала ембарго на співпрацю з гітлерівською Німеччиною...
     Припинення активного використання дирижаблів відбулося якраз на самому злеті розвитку цього виду транспорту. "Повітряні сигари" на той момент уже були здатні перетинати Атлантику менше, ніж за три дні. Існували справжні повітряні авіаносці – велетенські дирижаблі несли цілу "стайку" літаків, і в разі необхідності могли запускати їх у політ просто у повітрі. Дирижаблі приставали до спеціальних причальних щогол – такі щогли будували повсюди – була така і на вершині найбільшого хмарочоса світу, "Емпайр стейт білдінг" у Нью-Йорку.
     Зараз установлено, що насправді дирижаблі були порівняно безпечним видом транспорту. Але суспільний резонанс від їхніх катастроф був тоді дуже значним – дирижаблі перевозили набагато більше людей, ніж тодішні літачки... У Сполучених Штатах, які від початку орієнтувалися на розвиток авіації, дирижаблебудування, поступово занепадаючи, проіснувало до кінця 1950-х років. Тоді дирижаблі остаточно були витіснені вертольотами. Законсервували роботу спеціалізованих дирижаблебудівних підприємств і в СРСР.
     Нині у світі – початок ери відродження дирижаблів, тепер уже гелієвих. З’ясувалося, що вони, за сприятливих погодних умов, можуть бути чудовим засобом доставки пасажирів і вантажів, у тому числі й військових, у віддалені від автомобільних доріг пункти. Стратосферні дирижаблі використовують як ретранслятори для радіозв’язку та для ведення розвідки.
Джерело: Газета "Прес Центр" №26 (206) від 01.07.2009 р.